Bookmaker artbetting.co.uk - Bet365 review by ArtBetting.co.uk

Bookmaker artbetting.gr - Bet365 review by ArtBetting.gr

Germany bookmaker bet365 review by ArtBetting.de

Premium bigtheme.net by bigtheme.org

Zoom Yarışma Şartnamesİ

20. ZOOM ULUSLARARASI HABER GÖRÜNTÜLERİ YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

Yarışma iki kategoride yapılmaktadır

1. Yılın En İyi Haber Görüntüsü Ödülleri

(Katılımcılardan Birinci, İkinci ve üçüncü belirlenecek)

2. Serbest Haber Görüntüsü Ödülleri

(Katılımcılardan Birinci, İkinci ve üçüncü belirlenecek)

3. Yılın Spor Haber Görüntüsü

(Katılımcılardan Birinci  belirlenecek)

• Yarışma tüm haber kameramanlarına açıktır. Yarışmaya katılım ferdi olarak yapılacaktır.

• Yarışmaya gönderilen görüntülere katılımcı tarafından belirlenecek bir ‘’Rumuz’’ verilecektir.

• Yarışmaya katılan görüntüler ön elemeyi geçtikden sonra Ulusal ve uluslar arası sivil toplum kuruluşları ve medya çalışanları tarafından internet sitemiz olan haberkameramani.net ve zoomodulleri.org  sitesinden kendilerine gönderilecek kullanıcı şifreleri ile online oylama yapabileceklerdir

• Aynı olay farklı kameramanlarca yarışmaya gönderilmişse, bu görüntüler önce kendi aralarında değerlendirilecek ve seçilen en iyi görüntü genel değerlendirmeye dahil edilecektir.

• Yılın en iyi haber görüntüsü kategorisinde katılan görüntüler bir önceki yıl (2014’de) çekilmiş haber görüntüleri olmak zorundadır.

• Serbest Haber kategorisinde daha önceki yıllarda çekilmiş ve geçmişte yarışmamıza katılmamış olan haber klipleri veya istediğiniz zaman yarışma için hazırlayacağınız özel haber klipleriyle katılabilirsiniz. Bu klipleri hazırlarken sıra dışı, yaratıcı ve haber kliplerinin gelişimine katkıda bulunacak etki yaratmasına dikkat edilmelidir. Klipler efekt ses veya sesli olarak hazırlanacaktır.

• Yarışmaya gönderilen görüntüler, hangi kanal, ajans ve kim tarafından çekildiği belli olmayacak şekilde montajlanmış olmalıdır. Kanal adı, logosu bulunmayacağı gibi seslerde de kanal ya da kameraman adı olmamalıdır. Görüntülerinizde bu kurala uymayan bir bölümü önemli buluyorsanız ve kullanmak istiyorsanız bu bölümler çeşitli efektlerle (blur, ses) görüntüden çıkartılmış olmalıdır. Bunun dışında görüntüde yapılmış herhangi bir efekt, görüntüyü yarışma dışı bırakacaktır.

• Yarışmaya yollanan görüntüler profesyonel yayın kalitesinde bir formatla dosya olarak DVD’ ye basılmalıdır.  Bu DVD başvuru formu ve imzalı şartnameyle birlikte  teslim edilmelidir. Teslimat postayla da olabilir.

• Bir katılımcı her kategori için en fazla üç ayrı görüntüyle yarışmaya katılabilir. Görüntülerin yayımlandığı tarih, yer ve kısa hikâyesi başvuru formuna yazılmalıdır. Bu bölüm çok önemlidir. Katılımcı görüntünün çekildiği veya yayımlandığı yerdeki haber değerinin jüri tarafından iyi algılanması için görüntünün hikayesi bölümünde önemli gördüğü detayları açıklamalıdır.

• Yarışmaya katılanlar, görüntülerinin dernek tarafından haber, program, web ve buna benzer her alanda kullanmasına izin ve yetki vermiş sayılır. Dernekten telif talep edilemez.

• Katılan görüntülerin süresi 4 dakikayı geçmemelidir. Başına ve sonuna mutlaka belli edilmelidir.

•Görüntüler başvuru belgeleriyle birlikte 11 OCAK 2015 tarihine kadar Beştepe mahallesi. Mertler sokak no:56/1-2 Çankaya / ANKARA Adresine ulaştırmaları gerekmektedir

Tel:0.312.2212181
Fax:0312.2212191
Eposta: thkd.tr@gmail.com

20. Zoom Başvuru Formu

20. zOOm Contest Application Form

 

zoom_banner2015