Bookmaker artbetting.co.uk - Bet365 review by ArtBetting.co.uk

Bookmaker artbetting.gr - Bet365 review by ArtBetting.gr

Germany bookmaker bet365 review by ArtBetting.de

Premium bigtheme.net by bigtheme.org

Zoom Hakkında

Kameraman

Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması
Türkiye Haber Kameramanları Derneği, 1994 yılında meslektaşlarını bir çatı altında toplamak, onların sorun ve ihtiyaçlarına çözümler üretebilmek amacı ile kurulmuştur. Derneğimizin üyeleri ulusal çapta yayın yapan televizyon ve haber ajanslarında aktif çalışan, dünyanın her bölgesinde görevli haber kameramanlarıdır.

Türkiye Haber Kameramanları Derneği, üyelerinin mesleki, ekonomik, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak ayrıca haber kameramanları ve televizyon habercilerinin mesleki sorunlarının çözümü̈ için girişimlerde bulunmayı kendine görev edinmiştir. Unutulmamalıdır ki; ister kamu, ister özel olsun meslektaşlarımız hangisinde çalışırlarsa çalışsın hepsi kamu görevi yapmaktadır; kamu yararına çalışmaktadır. Buradan yola çıkarak derneğimiz kamuoyunu bilgilendirici faaliyetleri de önemsemektedir.

ZOOM Uluslararası Yılın En İyi Haber Görüntüleri Yarışması
Türkiye Haber Kameramanları Derneği, 1996 yılından itibaren her yıl geleneksel olarak ,Yılın En iyi Haber Görüntülerini belirlemek amacı ile “ULUSLARARASI ZOOM ÖDÜLLERİ” yarışmasını düzenlemektedir. Bu yıl düzenlenecek olan 21. Zoom ödülleri için çalışmalara Eylül 2015’de başlandı. 1 Şubat 2016’de başvuruların sona ermesinin ardından finale kalan görüntüler Türkiye ve yurtdışından mesleğimizle ilgili sivil toplum kuruluşları, dernekler ve meslektaşlarımızın katılacağı oylama ile internet üzerinden oylanacaktır. Oylamaya yurtdışından da katılım için yoğun bir talep vardır. Derneğimizin yürüttüğü görüşmeler sonrası ilk etapta Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Gürcistan, Azerbaycan, Filistin, Suudi Arabistan İngiltere, Almanya, Çin ve Hindistan’da çalışan çok sayıda medya mensubu derneğimize Aralık 2014 itibari ile isimlerini ve mail adreslerini bildirdi. Ülke ve katılım sayısının her geçen artması Türkiye Haber Kameramanları Derneği olarak bizi hem sevindirirken hem de gururlandırıyor.

YARIŞMANIN AMACI

Meslektaşlarımızın çabalarını onurlandırarak motivasyon larını artırmak.

Türkiye’nin Uluslararası kamuoyunda tanınmasına katkıda bulunmak

Türk Medyası’ nın dünyanın herhangi bir noktasındaki habere ilgili olduğu göstermek

Meslektaşlarımıza farklı bakış açıları kazandırmak

JÜRİ ( ONLİNE OYLAMA)

Uluslararası çapta katılım ile gerçekleştirilen yarışmada görüntüler, ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşları tarafından internet üzerinden değerlendirilecek. Jürilerimiz, Türkiye Haber Kameramanları Derneği tarafından kendilerine verilen şifre ile internet sitemizde on line olarak görüntüleri izleyebilme ve oylama imkanı elde edecekler. Online oylama 20 Şubat 2016 tarihinde başlayacak. Uluslararası katılım ve uluslararası bir jürinin online olarak oyladığı ve tüm dünya basını için değer taşıyan yılın en iyi haber görüntülerinin belirlendiği bir yarışmanın ülkemizde yapılıyor olması Türkiye Haber Kameramanları Derneği için de her yıl yinelenen bir övünç kaynağı olmaktadır.

YARIŞMA KATEGORİLERİ ( Kameraman ve Muhabir ortak aday olarak katılabilirler)

-Yılın En iyi Haber Görüntüsü Kategorisi ( 2015 yılında çekilmiş olması şartı)

-Yılın En İyi Özel Haberi (Kameraman ve Muhabir ortak katılabilir, tarih kısıtlaması yok)

-Yılın En İyi Röportaj Haberi (Kameraman ve Muhabir ortak katılabilir, tarih kısıtlaması yok)

-Yılın En İyi Spor Haberi (Kameraman ve Muhabir ortak katılabilir , tarih kısıtlaması yok)